Official Website
LIVE Webcast
LIVE Results
Arcadia Invitational - 4/8/2011 to 4/9/2011
Arcadia High School
Event 201 Women 4x800 Meter Relay Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Warren -SS 9:24.00 9:30.94
1) Lali Avila 10 2) Nicole Kosakowski 12
3) yajaira Zarate 9 4) Danielle Rodriguez 11
2 Newbury Park -SS 9:56.78 9:37.29
1) Megan Thompson 12 2) Sammie Cox 9
3) Emily Sweetman 9 4) Clarissa Wentworth 12
3 San Juan Hills -SS 9:36.24 9:38.12
1) Chelsea Kruthers 11 2) Olivia Lowe 11
3) Katie Ott 11 4) McKENZIE Walsh 11
4 La Reina -SS 10:00.65 9:39.25
1) Kelly Reinke 11 2) Krista Andreassen 9
3) Alex Cerise 9 4) Rachel Brajkovich 11
5 Claremont -SS 9:51.45 9:46.41
1) Bailey Sanin 10 2) Allison Spivack 10
3) Jessica McMillen 12 4) Megan Renken 9
6 West Valley -NO 9:58.84 9:49.12
1) Hannah Dorman 10 2) Corinne Hinkle 11
3) Hinkle Jenna 9 4) Corissa Storms 12
7 Cedar (UT) 9:58.21 9:49.92
1) Aimee Bryson 9 2) Shaylee Warren 12
3) Ashley Gray 12 4) Aubrey Bryson 12
8 Flintridge-SH -SS 9:55.27 9:52.19
1) Stephanie Vargas 11 2) Gabrielle Fitzpatrick
3) Amanda Aguilar 4) Rebecca Armstrong 9
9 Los Alamitos -SS 9:59.24 9:52.58
1) Jillian deAvila 12 2) Sara VanMarel 11
3) Claire Rainey 9 4) Michelle Navarro 10
10 Clovis North -CE 9:49.24 9:52.64
1) Jennifer Nakamura 12 2) Leigh Moffett 9
3) Maddi Hiatt 9 4) Katie Sandoval 10
11 Monte Vista -NC 9:54.00 9:53.72
1) Haley Perkins 11 2) Meghan Yap 11
3) Mikaela Hammitt 11 4) Jill Anderson 12
12 Arroyo Grande -SS 9:54.20 9:54.30
1) Jessica Morosoli 11 2) Jade Fuller 10
3) Hannah Stevens 11 4) Emily Johnston 11
13 Valencia (V) -SS 9:55.30 9:54.97
1) Brooklyn Beeler 11 2) Daphne Coffey 9
3) Olivia Pear 10 4) Xiomara Perkins 10
14 Santa Margarita -SS 9:45.24 9:55.38
1) Sarah Porter 11 2) Chelsea Carey 10
3) Rachel Roesgen 11 4) Brooke Talbot 12
15 San Marcos -SS 9:48.96 9:55.82
1) Marie Brashears 12 2) Annie Thwing 11
3) Kaitlyn Kuehn 10 4) Jewel Fisher 9
16 Bonita Vista -SD 9:54.57 9:56.52
1) Raelene DeArmas 10 2) Sofia Garcia 12
3) Maria Johnson 10 4) Cristina Hernandez 12
17 Miramonte -NC 9:59.79 9:58.86
1) Kirby Schulz 12 2) Selena MacDuff 11
3) Rebekah Ent 10 4) Kera Deakins 10
18 Mayfield -SS 9:55.24 10:00.37
1) Alex Arnett 11 2) Karina Alvarez 10
3) Ashley Torrijos 12 4) Christina Cordano 10
19 Upland -SS 9:53.00 10:02.70
1) Ashley Gould 12 2) Margot Stert 12
3) Casandra Garcia 12 4) Yasmeen Torki 9
20 San Lorenzo Valley -CC 9:53.52 10:02.74
1) Abby Sherman 9 2) Emily Lamb 10
3) Claire MacMillan 9 4) Jen Housek 10
21 Rosemead -SS 10:01.00 10:03.50
1) Kelly Luc 11 2) Melanie Chhem 12
3) Edlin Simental 12 4) Jocelyn Hua 11
22 Casa Grande -NC 9:54.62 10:05.78
1) Chloe Hall 10 2) Ashley Moffett 10
3) Eva Luu 12 4) Rebecca Benjamin 9
23 Amador Valley -NC 10:00.36 10:07.44
1) Jena Pianin 10 2) Paige Lommerin 11
3) Nina Razavi 10 4) Maddie Quinn 11
24 Granite Hills -SS 9:52.54 10:07.82
1) Chelsea Bennis 10 2) Morgan Lacey 11
3) Katie Deimling 9 4) Holly Hele 9
25 Escondido -SD 9:47.00 10:08.31
1) Michelle Davingnon 12 2) Cristal Favela 12
3) Emily Birch 12 4) Lisa Flora 9
26 Wilson (LB) -SS 10:00.94 10:09.22
1) Anna Hernandez 11 2) Ashley Sinkler 11
3) Rene Mendiola 11 4) Rebecca Ellis 12
27 San Ramon Valley -NC 9:56.97 10:09.67
1) Montana Baumann 11 2) Liz Hebel 11
3) Lauren Connelly 11 4) Marissa Lee 11
28 Great Oak -SS 'B' 9:52.89 10:19.57
1) Kelli McNamee 10 2) Adrienne Bernardez 10
3) Kellie Malone 10 4) Ashley Ortega 10
Event 202 Women 4x800 Meter Relay Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Xavier College Prep (AZ) 9:12.00 9:22.55
1) Brittany Palencia 12 2) Bianca Lewis 12
3) Rachel Shifter 10 4) Katie Penney 12
2 Redondo -SS 9:36.94 9:30.72
1) Brenna Sopp 11 2) Anique Villegas 11
3) Olivia Loveland 12 4)
3 Arcadia -SS 9:37.04 9:31.10
1) Miranda Stiver 9 2) Glindyll Mancia 10
3) Alyson Watkins 10 4) Veronica Yamane 9
4 West Ranch -SS 9:36.26 9:32.66
1) Jennifer Owen 12 2) Ashley Welker 11
3) Kendahl Waalk 12 4) Taylor Welker 9
5 Serrano -SS 9:45.85 9:32.70
1) Melissa Fairchild 9 2) Meghan Hamlin 11
3) Kylie Betts 10 4) Jessica Feuerstine 12
6 Cathedral Catholic -SD 9:35.24 9:34.84
1) Caitlin Krol 11 2) Katrina Mecklenburg 12
3) Wendy Anae 10 4) Kaylee Fitzgerald 9
7 Acalanes -NC 9:32.00 9:34.99
1) Amy Hollshwandner 10 2) Tara Bozzini 9
3) Haley Kisner 10 4) Katie Berge 12
8 Corona -SS 9:44.24 9:36.09
1) Venus Shabgahi 11 2) Jill Craig 10
3) Nikki Blokzyl 11 4) Alicia Williams 9
9 Dana Hills -SS 9:25.24 9:37.22
1) Aubrey Carr 10 2) Vivian Dang 12
3) Megan Geyer 11 4)
10 Westview -SD 9:28.00 9:38.93
1) Kaelyn Harbison 10 2) Julia Yang 11
3) Amanda Weber 11 4) Nicole Martins-Boyte 12
11 San Clemente -SS 9:26.50 9:40.33
1) Kaitlyn Harrison 12 2) Tatum Ohana 12
3) Briana Lehman 10 4) Sara Kebede 10
12 Rio Mesa -SS 9:48.73 9:47.34
1) Anika Gasner 11 2) Yvonne Solis 12
3) Jennifer Nava 11 4) Sabrina Sewell 11
13 Colony -SS 9:36.38 9:48.16
1) Kayla Piiwaa 11 2) Lizette Huerta 12
3) Xeomara Villalobos 10 4) Xochitl Navarrete 11
14 Great Oak -SS 9:44.27 9:48.97
1) Kim McNamee 10 2) Carly Bauer 11
3) Maddi Baugh 10 4) Miranda Kewley 10
15 El Toro -SS 9:41.64 9:49.60
1) Hanna Edwards 12 2) Megan Callender 11
3) Makena Lidie 11 4) Olivia Ting 12
16 Steele Canyon -SD 9:45.54 9:56.03
1) Madison Nocon 11 2) Alexis Ramos 10
3) Monique Van 10 4) Brenna Baehr 9
Event 203 Men 4x800 Meter Relay Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Brea Olinda -SS 8:06.54 7:56.59
1) Andrew Daedler 12 2) Max McBride 11
3) Cody Nguyen 11 4) Mark Svet 12
2 Madera South -CE 8:08.00 7:59.93
1) Nathan Esparza 11 2) Ismael Guzman 10
3) Uriel Cabanas 10 4) Jose Herrera 10
3 Cathedral Catholic -SD 8:06.24 8:04.96
1) Tom Valente 12 2) Jack Wilson 12
3) Anthony Boffman 11 4) Patrick Bourke 10
4 La Sierra -SS 8:08.24 8:08.18
1) Edgar Cobian 11 2) Melo Cosey 10
3) Dennis Cruz 11 4) Johnathon McCoy 9
5 Monte Vista -NC 8:15.89 8:08.87
1) Zach Chambers 12 2) Josh Smiley 12
3) Trevor Fuhriman 11 4) Tyler Washington 12
6 Valencia (V) -SS 8:09.90 8:09.34
1) Ben Beilin 12 2) Clint Gingrich 11
3) Jack Kowal 12 4) Falco Digiallonardo 12
7 Poly (LB) - SS 7:46.48 8:11.11
1) Myles Andrews 12 2) Chris Hall 12
3) Aaron Harris 12 4) Colin Monaco 11
8 Mt. Carmel -SD 8:12.59 8:12.60
1) Tanner Barnes 11 2) Matt McEachron 10
3) Eric Sindel 10 4) Jared Senese 10
9 Nordhoff -SS 8:14.24 8:12.87
1) Nathan Hennigan 11 2) Gustavo Sanchez 11
3) Vince Cimmarusti 12 4) Angel Maya 10
10 Frontier -CE 8:03.50 8:13.42
1) Caleb Barger 12 2) Jacob Barger 10
3) Justin Evans 12 4) Davis Loustalot 12
11 Amador Valley -NC 8:14.16 8:13.78
1) Blane Infald 11 2) Sam Aceret 12
3) Taylor Peissner 12 4) Alec Elgood 12
12 Shafter -CE 8:13.15 8:13.92
1) Jesus Villalpando 12 2) Alex Moreno 12
3) Simon Viss 12 4) Miguel Placencia 12
13 Green Valley (NV) 8:14.43 8:14.88
1) Doug Harris 11 2) Sean Courtney 11
3) Alex Bylina 11 4) Andrew Mantle 12
14 Central Union -SD 8:19.48 8:15.34
1) Joshua Alvarez 12 2) Oscar Castillanos 11
3) Christian Lopez 12 4) Francisco Lopez 12
15 De La Salle -NC 8:00.58 8:16.07
1) Anthony Dominguez 12 2) Ian Lawton 11
3) Evan Molineux 11 4) Greg Cox 11
16 Great Oak -SS 8:08.72 8:19.78
1) Brenden Emery 11 2) Kon McClure 12
3) Kaden Lapham 10 4) Drew Woodside 12
17 Royal -SS 8:10.24 8:20.48
1) Nicolas Gervasoni 12 2) Tanner Koscinski 12
3) Ryan Klachko 9 4) Sean Upson 12
18 Taft -LA 8:19.24 8:25.25
1) Mario Castillo 12 2) Myles Sojourm 12
3) Faustino Gil 11 4) Chris Martinez 12
19 Newbury Park -SS 8:11.92 8:29.38
1) Kendall Esparza 11 2) Sean Fought 11
3) Jonny Byrne 9 4) Sean Grumney 12
20 King, ML -SS 8:12.00 8:32.00
1) Daniel Balcazar 12 2) Perry Elerts 10
3) Chris Miller 12 4) Adam Schupp 11
21 Miramonte -NC 8:12.34 8:41.48
1) Jamie Fehrnstrom 11 2) Adam Roeder 11
3) Tyler Hanson 10 4) Ashraf Mathkour 12
Event 204 Men 4x800 Meter Relay Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Redondo -SS 8:09.38 7:55.01
1) Dezhan Bland 12 2) Evan Malone 10
3) Nick Herold 12 4) Garrett Klatte 10
2 Marina -SS 8:03.24 7:56.10
1) Karl Wenberg 12 2) Jacob Fox 12
3) Richie Soto 10 4) Ryan Shota 12
3 Esperanza -SS 7:52.24 7:57.87
1) Brody Palmer 11 2) Elliot Myers 12
3) Rafael Figueroa 12 4) Ryan Naylon 12
4 Bellarmine -CC 7:57.14 7:58.12
1) Adrian Hinojosa 11 2)
3) Sanmay Jain 12 4) Nick Mantovani 11
5 Vista Murrieta -SS 7:59.24 7:58.50
1) Jared Balady 12 2) Davin Guinn 11
3) Kevin Gonzalez 11 4)
6 Marlboro (NJ) 7:59.32 7:59.45
1) Brandon Mazzarella 10 2) Alexander Abadiotakis 12
3) Mitchell Biler 12 4) Robert Renna 12
7 Loyola -SS 7:57.00 7:59.88
8 Castro Valley -NC 7:58.15 8:00.52
1) Solo Diamande 12 2) Ben Eversole 12
3) Juan Berman 12 4) Anthony Martore 12
9 Ventura -SS 7:58.74 8:06.07
1) Easton Tackett 12 2) Doug Petree 12
3) Kyle Salmonsen 12 4) William Herbold 9
10 Rancho Cucamng -SS 7:52.24 8:06.58
1) Jon Dileva 11 2) Robin Haynes 12
3) Anthony Oguunubi 12 4) Luis Gutierez 11
11 Dana Hills -SS 7:59.24 8:09.24
1) Daniel Erickson 12 2) David Harned 11
3) Michael McNicholas 11 4) Brandon Dilloughery 12
12 Knight -SS 8:08.00 8:09.53
1) Chris Estrada 11 2) Bryan Guijarro 11
3) Alfredo Cristobal 12 4) Jose Favela 11
13 Bishop O'Dowd -NC 8:06.22 8:09.74
1) Jonathan Degroot 11 2) Sam Kane 11
3) Trevor Ruth 9 4) Jaegun Schultz 11
14 San Ramon Valley -NC 7:57.96 8:10.72
1) Trevor Holmgren 11 2) Carl Wilke 10
3) Brian Hardy 11 4) Parker Deuel 11
15 San Benito -CC 8:01.48 8:15.37
1) Sergio Alcala 12 2) David Kret 11
3) Jose Castillo 12 4) Scott Medina 12
16 Upland -SS 8:03.24 8:23.00
1) Kevin Dumler 12 2) Kyle Kennedy 11
3) Adam Yarnell 11 4) Jason Prieto 12
Event 205 Men 4x200 Meter Relay Open
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 St. Mary's -NC 1:28.67
2 Covina -SS 1:32.47 1:30.84
1) Ryan Bedford 11 2) Antonio Contreras 12
3) Kyle Chiu 12 4) Remontay McClain 12
3 Los Alamitos -SS 1:32.03 1:31.04
1) Bradley Gordon 12 2) Cody Paul 11
3) Kyle Roberts 11 4) Dominique Parham 11
4 Bishop O'Dowd -NC 1:32.22 1:31.20
1) De' Zhon Grace 10 2) Tyrone Ward 12
3) Trammel Trent 12 4) Brandon Briscoe 12
5 Ventura -SS 1:31.87 1:32.31
1) Michael Pare 11 2) Austin Nealon 12
3) Conor Finnfrock 12 4) Shane Ryan 11
6 Stagg -SJ 1:32.12 1:33.65
1) Maurice Boyd 11 2) Treyvon Manning 11
3) Brian Wood 11 4) Ryan Wood 11
7 Valencia (V) -SS 1:31.90 1:34.46
1) Evan Austin 11 2) Barry Lyons 11
3) Josh Paz 12 4) Krishaun Pierce 10
8 Cathedral -SS 1:32.04 1:34.48
1) Chris Esquivel 11 2) Kristaan Ivory 12
3) Torrey Mctyler 10 4) Joel Porchia 12
Event 206 Men 4x200 Meter Relay Rated
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Centennial -CE 1:30.89 1:30.45
1) Thomas Grimes 11 2) Christian King 11
3) Shawn Johnson 12 4) Zachary Clayton 11
2 Claremont -SS 1:31.30 1:30.85
1) Salim Cleghorne 12 2) Klyvens Delaunay 11
3) Tanner Kuramata 12 4) Michael Aiken 12
3 James Logan -NC 1:31.12 1:30.97
1) Talat Aleem 11 2) Willie Latin 11
3) Viv Shetty 12 4) Miles Long 10
4 Carson -LA 1:30.82 1:30.99
1) Lorne Abby 11 2) Kymoni Bellamy 11
3) Kameron Walker 11 4) Elisha Toler 11
5 Colony -SS 1:31.90
6 San Ramon Valley -NC 1:30.90 1:31.98
1) Kaulin Blair 12 2) Jake Pulos 12
3) Austin Holliday 12 4) Zak Garcia 12
7 Brophy Prep (AZ) 1:31.24 1:34.96
1) D'Amani Grayer 10 2) Robert Relf 10
3) Anthony Broglia 12 4) Josh Dennard 12
Event 207 Men 4x200 Meter Relay Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Servite -SS 1:30.53 1:29.18
1) Malik Felton 12 2) Karlton Dennis 12
3) Julian Lujan 11 4) Luie Rodriguez 11
2 Culver City -SS 1:30.00 1:29.41
1) Reginald House 11 2) Sylvester (Alex) Jackson 11
3) Jimmy Haywood 11 4) Anthony Luckett 11
3 Mt. Miguel -SD 1:30.56 1:29.70
1) Derrick Dunn 11 2) Ronnie Hicks 12
3) Walfrido Rodriguez 12 4) Josh Lirette 11
4 Redlands -SS 1:32.02 1:30.15
1) Devon Hawkins 12 2) DeShawn Iverson 12
3) Quanzy Hogue 11 4) Walter Jones 10
5 Peninsula -SS 1:32.29 1:31.05
1) Victor Woo 12 2) Okuoma Idah 11
3) Gregory Francis Wang 12 4) Brailon Dylan Brown 12
6 Notre Dame (SO) -SS 1:30.24 1:31.68
1) Eric McDaniel 11 2) Jon Simon 12
3) Sam Robinson 11 4) Khalfani Muhammad 10
7 Edison -CE 1:29.50 1:31.73
1) Coshae Abo-Abdo 12 2) Herbert Curry 12
3) Vadal McDonald 11 4) Terrell Green 11
8 O'Connor (AZ) 1:29.30 1:33.76
1) Zenas Morton 11 2) Dionne Marrero 10
3) Marcus Setoki 10 4) Tiger Scott 9
Event 208 Men 4x200 Meter Relay Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Rio Mesa -SS 1:29.35 1:27.04
1) Blake Selig 11 2) Marcus Alford 12
3) Cameron Roach 11 4) LaDarrin Roach 12
2 Serra -SS 1:28.00 1:27.25
1) Francisco Olliquii 12 2) Darrell Fuery 10
3) Randall Bennett 11 4) Pete Lauderdale 12
3 Roosevelt -SS 1:28.43 1:27.55
1) Dameon Burnham 12 2) Leran Hutchings 12
3) Elijah Mitchell 10 4) Charles Sanders 11
4 Buchanan -CE 1:29.24 1:29.06
1) Billy East 10 2) Michael Varnery 12
3) Tyler Wonnell 11 4) Chris Brusenback 12
5 De La Salle -NC 1:28.15 1:29.50
1) Kevin Winston 12 2) Alec Johnson 12
3) Michael Barton 11 4) Mister Marshall-Cotton 11
6 Sheepshead Bay (NY) 1:26.00 1:30.46
1) Richmond Ahadzi 12 2) Kensey Jean Claude 12
3) Tyroy Lawson 10 4) Devin Lee 12
7 Great Oak -SS 1:30.12 1:31.74
1) Jakob Certeza 10 2) Sean Burd 12
3) John Kane 10 4) Bryan Jones 11
Event 209 Women 4x200 Meter Relay Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 Antioch -NC 1:47.45 1:46.05
2 Redlands -SS 1:47.20 1:46.47
1) Aaliyah Payton 10 2) Addison Carroll 11
3) Kirsten Montgomery 11 4) Noelle Baham 10
3 Davis (UT) 1:47.05 1:46.52
1) Sylvia Harrison 11 2) Adelyn Jones 11
3) Kayla Sagers 12 4) Tara Anderson 12
4 Lutheran (Orange) -SS 1:47.37 1:46.88
1) Parisia Barker 9 2) Katherine Brennan 11
3) Mikaela Truckey 10 4) Alyssa Schlom 11
5 Corona -SS 1:48.28 1:47.80
1) Cydney Powell 9 2) Darian Puckett 12
3) Amber Lambert 11 4) Melanie Williams 10
6 Redondo -SS 1:48.66 1:48.19
1) Shelby Bassman 10 2) Haley Miller 11
3) Ruby Davis 12 4) Kayla Patterson 11
7 Narbonne -LA 1:49.20 1:49.54
1) Wamika Kemp 2) Ashley Anderson 9
3) Anthonie Phillips 10 4) Veronica Vallejo 11
8 Elsinore -SS 1:48.37 1:52.19
1) Brandee Rodriguez 11 2) Erica Williams 11
3) Bianca Battaglia 10 4) Katie Rodriguez 10
-- Los Alamitos -SS 1:46.71 DQ Out of Zone 2
1) Cheyenne Perez 12 2) Nikki Pokipala 11
3) Alicia Keyworth 12 4) Lauren Yamada 11
Event 210 Women 4x200 Meter Relay Rated
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 Summit -SS 1:45.46 1:43.36
2 Monrovia -SS 1:46.01 1:43.72
1) Jenny Pfau 10 2) Skylar Buchanan 11
3) Kia Smith 11 4) Jasmine Thomas 10
4 Cajon -SS 1:45.54 1:44.41
1) Janesha Anthony 11 2) Haley Sanner 11
3) Gabby Bell 10 4) Kori Walker 12
5 Hercules -NC 1:46.50 1:44.96
1) Sanita McNeally 11 2) Marie Veale 11
3) Daniella Pacini 11 4) Ariel Pacini 9
6 Paso Robles -SS 1:46.84
7 Inglemoor (WA) 1:46.00 1:47.32
1) Hannah Stevenson 12 2) Sarah Nash 11
3) Erin Allen 12 4) Becca Berge 12
8 Ventura -SS 1:46.17 1:48.54
1) Kylie Herman 10 2) Anisa Patterson 11
3) Kate N'Getta 9 4) Savanna Carlton 12
9 O'Connor (AZ) 1:44.50 1:49.51
1) Juliette Cossey 9 2) Kristen Parks 10
3) Sharlene Ganem 11 4) Devin Molinar 10
3 Edison -CE 1:46.20 DQ Early Exchange
1) CaNisha Lewis 9 2) Jenise Anderson 12
3) Jazmine Young 11 4) Je'Nia Sears 12
Event 211 Women 4x200 Meter Relay Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Los Osos -SS 1:39.97 1:39.64
1) Kelly Rhines 11 2) Ifeoma Onumonu 11
3) Kira Moreland 10 4) Tamia Hason 11
2 Serra -SS 1:41.82 1:39.90
1) Alexis Faulknor 11 2) Megan George 10
3) Taisyn Crutchfield 9 4) Chimere Ezumah 10
3 Colony -SS 1:43.37 1:44.79
1) Sarah Dunmore 10 2) Jazmine Robertson 10
3) Britiney Edwards 12 4) Bria Edwards 12
4 Claremont -SS 1:45.14 1:45.47
1) Brittany Brown 10 2) Mariella McCormack 11
3) Rinecia Jackson 11 4) Briana Holmes 11
5 Great Oak -SS 1:45.32 1:45.53
1) Jade Miller 10 2) Megan McClain 12
3) Jade Cummings 10 4) Khala Taylor 11
6 McQueen (NV) 1:44.44 1:46.16
1) Hailey Harris 11 2) Katy Hufford 11
3) Gabrielle Warren 9 4) Brianna Tate 12
7 Reed (NV) 1:43.87 1:47.47
1) Gabrielle Williams 9 2) Adrianna Newell 10
3) Amanda Sharkey 12 4) Savannah Gobelman 12
8 Culver City -SS 1:49.31 1:49.02
1) Inez Alvarez 11 2) Nia Bell 11
3) Tristen Bellows 10 4) Baily Cox 9
Event 212 Women 4x200 Meter Relay Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Poly (LB) - SS 1:38.00 1:37.44
1) Carisma Lyday 12 2) Melia Cox 12
3) Arianna Washington 9 4) Akawkaw Ndipagbor 12
2 St. Mary's Academy -SS 1:41.00 1:41.63
1) Tierney Russell 9 2) Rachel Toliver 10
3) 4) Sierra Peterson 9
3 Carson -LA 1:43.59 1:42.86
1) Dierra Haven 10 2) Dayna Hurd 10
3) Monay Meggs 12 4) Kierra Miller 11
4 Sheepshead Bay (NY) 1:41.16 1:43.14
1) Shareece Charles 12 2) Loraine Cruickshank 12
3) Khadijah Cudjoe 11 4) Jahlissa Williams 12
5 Roosevelt -SS 1:41.55 1:43.40
1) Iris Chijioke 11 2) Kaelynn Greene 12
3) Akia Armstrong 10 4) Chasity Ducre 9
6 Wilson (LB) -SS 1:42.80 1:43.79
1) Re'Onna Taylor 11 2) Ashleigh Chambers 9
3) Reona Taylor 10 4) Imani Pearson 10
7 Kentwood (WA) 1:41.00 1:44.78
1) Mariah Lee 9 2) Madelayne Varela 11
3) Quincie Proctor-Guyton 12 4) Holly DeHart 12
8 Oaks Christian -SS 1:46.40 1:46.81
1) Dani Alakija 10 2) Kim Andrews 11
3) Ayzha Aupiu 10 4) Gillian Llyod 12
9 Xavier College Prep (AZ) 1:40.00 1:47.72
1) Bianca Lewis 12 2) Brittany Palencia 12
3) Rachel Shifter 10 4) Natalie Melkanoff 12
Event 213 Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Rated
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 Notre Dame (SO) -SS 1:06.00 1:04.98
1) Kyle Ause 10 2) Kyle Barrett 10
3) Aiden Elias 11 4) Brandon Jett 11
2 Cathedral -SS 1:07.20 1:05.94
1) Cameron Atkins 10 2) Ceasear Sebast 12
3) Brandon Mulligan 9 4) Dominique Scott 12
3 Dana Hills -SS 1:05.00 1:08.22
1) Nick Ahrold 12 2) Keith Messinger 11
3) Tanner Vroom 11 4) Theodore Soulopulos 12
-- Dorsey-LA 1:02.00 DQ Push Hurdle
1) Ross Stribbling 2) Jayme Otemeyo
3) Khalil Green 4) Te'Von Mitchell
Event 214 Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Seeded
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 King, ML -SS 1:04.43 1:04.32
1) Josh Jeter 11 2) Jake Porter 11
3) Boring Robert 10 4) Keston Roach 12
2 Mira Costa -SS 1:03.00 1:04.67
1) Corbin Gates 11 2) ryan hornstra 12
3) Kyle Hubbard 11 4) Tommy Lastrape 11
3 Damien -SS 1:05.30 1:06.01
1) Donald Hageman 12 2) Michael Sanchez 10
3) Renato Martinez 12 4) Jacob Moya 11
-- Ventura -SS 1:05.07 DQ Foot Outside Hurdle
1) Jake Herbold 12 2) Shane Grajeda 10
3) Anthony Lopez 12 4) Andrew Maklouf 12
Event 215 Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Vista Murrieta -SS 1:01.09 1:02.16
1) Darion Williams 11 2) Mike Graf 11
3) Jacob Mashatt 11 4) DJ Moore 12
2 Loyola -SS 1:02.50 1:03.39
1) Nachu Amah 12 2) Jordan Ferguson 10
3) Matt Diaz 12 4) Cameron Walker 10
3 Brophy Prep (AZ) 1:03.00 1:06.32
1) Devon Allen 10 2) Jake Faust 11
3) Perry Williams 11 4) Brad Newman 11
4 De La Salle -NC 1:03.10 1:07.30
Event 216 Women 4x100 Meter Shuttle Hurdle Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Murrieta Valley -SS 1:05.11 1:04.85
1) Janessa Brown 12 2) Tatiana Martinez 11
3) Cassie Gstrein 12 4) Jelena McNown 10
2 Poly (LB) - SS 1:06.50 1:05.92
1) Tori Myers 11 2) Kymber Payne 9
3) Christina Brown 10 4) Ratanya Washington 10
3 Ayala -SS 1:06.00 1:06.30
1) Brea Buchanan 12 2) Ngoze Agwuenu 12
3) Jenna Nordschow 12 4) Jennifer Feldtz 9
4 Great Oak -SS 1:06.20 1:09.26
1) Martiesha Caines 10 2) Keilani Maka 10
3) Jazmyn Chaissions 12 4) Jade Miller 10
Event 217 Women 4x100 Meter Shuttle Hurdle Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Clovis West -CE 1:00.00 1:02.71
1) Alyssa Monteverde 12 2) Anginae Monteverde 12
3) Taryn McDonald 11 4) Paris Turner 11
2 Dana Hills -SS 1:04.00 1:03.61
1) Annie Bubinski 12 2) Ami Ballo 10
3) Megan Jones 12 4) Tori Usguaard 11
3 Mt. Pleasant -CC 1:02.50 1:03.95
1) Nia Dugal 11 2) Cydney Leath 11
3) Alyana Nicolas 11 4) Shanique Walker 12
4 Vista Murrieta -SS 1:03.50 1:04.01
1) Laura Stokes 11 2) Noelani Smith 11
3) Sheliemae Reyes 12 4) Jessica Toliver 10
Event 218 Men 800 Sprint Medley Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Serra -SS 1:29.00 1:32.84
1) James Henderson 12 2) Reuben Guy 10
3) Lloyd Siscard 10 4) Randall Bennett 11
2 San Benito -CC 1:35.68 1:33.97
1) Michael Bocksnick 10 2) Zack Nitzel 11
3) Scott Medina 12 4) Jason Roascio 12
3 Sheepshead Bay (NY) 1:30.00 1:34.47
1) Richmond Ahadzi 12 2) Rolyce Boston 12
3) Tyroy Lawson 10 4) Devin Lee 12
4 Central -CE 1:32.00 1:34.69
1) Resean Jones 10 2) BJ Kelley 12
3) Chinook Anderson 12 4) Willie Alexander 11
5 Los Alamitos -SS 1:34.94 1:35.30
1) Cody Paul 11 2) Kyle Roberts 11
3) Bradley Gordon 12 4) Dominique Parham 11
6 Peninsula -SS 1:36.59 1:36.22
1) Okuoma Idah 11 2) Gregory Francis Wang 12
3) Victor Woo 12 4) Brailon Dylan Brown 12
7 Oaks Christian -SS 1:34.59 1:36.61
1) Ishmael Adams 11 2) James Thomas 11
3) Ronny Camacho 12 4) Zach Bornstein 9
8 De La Salle -NC 1:32.43 1:38.73
1) Hunter Aliotti 10 2) Frankie Santelisse 11
3) Tyler Bunn 10 4) Kevin Griffin 9
9 O'Connor (AZ) 1:34.15 1:39.06
1) Dionne Marrero 10 2) Marcus Setoki 10
3) Zenas Morton 11 4) Alex Harris 10
Event 219 Men 1600 Sprint Medley Rated
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Roosevelt -SS 3:39.68 3:34.10
1) Dameon Burnham 12 2) Charles Sanders 11
3) Elijah Mitchell 10 4) Nick Woolf 11
2 Carson -LA 3:40.89 3:34.66
1) Lorne Abby 11 2) Kymoni Bellamy 11
3) Darnell Brown 10 4) Elisha Toler 11
3 Cedar (UT) 3:37.56
1) Treyson Fullmer 12 2) Ty Higby 11
3) Nick Buns 12 4) Danny Stevenson 12
4 Godinez Fundamental -SS 3:40.86 3:38.37
1) Leo Olvera 12 2) Nelson Rivas 11
3) Anthony Herrera 11 4) William Ready 11
5 Arcadia -SS 3:37.04 3:39.75
1) Alex McElwee 11 2) Taylor Lagace 11
3) Gavin Carpenter 11 4) Tony Moseley 11
6 Harvard-Westlake -SS 3:38.14 3:41.12
1) Jamias Jones 11 2) Danilo Dragovic 12
3) Ben Saunders 12 4) Judd Liebman 11
7 Lynwood -SS 3:39.24 3:42.03
1) Kimani Appiah 10 2) Marshon Newsome 10
3) Julius Childs 12 4) Ruben Marquez 12
8 Los Alamitos -SS 3:39.00 3:46.99
1) Brandon Closs 12 2) Cameron Baldwin 11
3) Evan Natland 10 4) Cody Paul 11
9 Miramonte -NC 3:36.97 3:55.25
1) Kevin Booze 11 2) Marshall Duetz 10
3) Ashraf Mathkour 12 4) Jamie Fehrnstrom 11
Event 220 Men 1600 Sprint Medley Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Clovis West -CE 3:32.84 3:35.46
1) Jacob Talley 12 2) Nate Ford 12
3) Gerald Nutt 12 4) Brailin Paulino 9
2 Heritage -SS 3:37.42 3:35.90
1) Bryan Cuellar 12 2) Miguel Aguiar 11
3) Frank Kurtz 9 4) Brandon Brum 12
3 Frontier -CE 3:33.70 3:39.68
1) DeShaunte Webber 12 2) Justin Evans 12
3) Davis Loustalot 12 4) Caleb Barger 12
4 Claremont -SS 3:37.74 3:39.69
1) Salim Cleghorne 12 2) Michael Aiken 12
3) Khayree Jones-Wilborn 12 4) AK Metoyer 12
5 Maria Carrillo -NC 3:41.71
6 San Marcos -SS 3:35.43 3:42.09
1) Randee Harvey 12 2) Dillon Kraus 12
3) Andrew Thayer 11 4) Philip David 12
7 South Torrance -SS 3:33.47 3:42.89
1) Dimitri Kumarage 10 2) Mike Guizer 11
3) Steven Park 12 4) Kyle Hall 12
8 Bishop O'Dowd -NC 3:35.21 3:43.74
1) Jonathan Degroot 11 2) Eugene Hamelton 10
3) Trammel Trent 12 4) Tyrone Ward 12
Event 221 Men 1600 Sprint Medley Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Valley View -SS 3:33.17 3:33.20
1) Joseph Esthers 11 2) Dominique Lester 12
3) Ray Noble 12 4) Sterling Winston 11
2 Vista del Lago -SS 3:36.18 3:34.40
1) Dewey Barnett 12 2) CeCe Carter 11
3) mathew williams 11 4) Marco Zaragoza 12
3 McQueen (NV) 3:36.10 3:35.62
1) Nick Perrino 12 2) Arnold Carrillo 11
3) Rollins Stallworth 12 4) Tyler York 12
4 Ventura -SS 3:33.94 3:35.75
1) Conor Finnfrock 12 2) Michael Pare 11
3) Shane Ryan 11 4) Jake Herbold 12
5 Wilson (LB) -SS 3:35.24 3:40.42
1) Justin Cooper 11 2) Gustavo Plascencia 12
3) Gregory Salazar 9 4) Garrion Manning 11
6 Woodbridge -SS 3:35.24 3:40.93
1) Sho De La Torre 11 2) Jonathan Vu 12
3) Taylor Perez 12 4) Jeremy Carter 10
7 James Logan -NC 3:34.44 3:44.15
1) Willie Latin 11 2) Viv Shetty 12
3) Talat Aleem 11 4) Abraham Espinoza 11
8 Great Oak -SS 3:27.87 3:46.66
1) Bryan Jones 11 2) John Kane 10
3) Sean Burd 12 4) Michael Hewitt 11
9 Castro Valley -NC 3:50.86
Event 222 Women 800 Sprint Medley Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Oaks Christian -SS 1:53.43 1:46.77
1) Asha Culhane 9 2) Kylie Diehl 10
3) Kim Andrews 11 4) Ayzha Aupiu 10
2 Carson -LA 1:48.00 1:49.89
1) Monay Meggs 12 2) Dierra Haven 10
3) Dayna Hurd 10 4) Arbony Meighan 12
3 Skyline -OK 1:49.16 1:50.21
1) Marayne Martin 9 2) Janaa Evans 10
3) Lashall Hamlin 10 4) Chavariana Ryan 12
4 Serra -SS 1:45.24 1:50.28
1) Kyndahl Carter 9 2) Briajahni Cole 11
3) Blaire Browne 12 4) Deena Pierce 12
5 Sheepshead Bay (NY) 1:44.00 1:50.37
1) Khadijah Cudjoe 11 2) Loraine Cruickshank 12
3) Jahlissa Williams 12 4)
6 St. Mary's Academy -SS 1:45.00 1:51.18
1) Allanah Hughes 9 2) Sierra Peterson 9
3) Gianna Woodruff 12 4) Rachel Toliver 10
7 Rancho Verde -SS 1:49.36 1:51.99
1) Taylor Mattew 11 2) Nechelle Reyes 12
3) Ashley Marshall 12 4) Gabrielle Estell 12
8 Los Alamitos -SS 1:48.44 1:54.16
1) Alicia Keyworth 12 2) Lauren Iris 10
3) Jamie Holcomb 11 4) Lauren Yamada 11
9 O'Connor (AZ) 1:51.70 1:59.30
1) Kopp Alexandra 11 2) Sarah Glemba 11
3) Devin Molinar 10 4) Sharlene Ganem 11
Event 223 Women 1600 Sprint Medley Rated
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Vista del Lago -SS 4:25.04 4:12.53
1) jacquelyn DuBois 12 2) Ilaisha Hale 12
3) Jazmine Harper 12 4) Karlie Creal 12
2 Brea Olinda -SS 4:23.96 4:16.58
1) Jean Chow 11 2) Sara Kronquist 12
3) Kaitlin Gishwiller 10 4) Emily Nolen 9
3 Centennial -CE 4:18.74 4:17.19
1) Chloe Carlson 10 2) Shelby Rothberg 10
3) Carissa Pope 10 4) Emme Schoenborn 9
4 Claremont -SS 4:23.49 4:17.62
1) Jessica McMillen 12 2) Briana Holmes 11
3) Rinecia Jackson 11 4) Bailey Sanin 10
5 Woodbridge -SS 4:21.24 4:17.85
1) Kyndol Craver 10 2) Ilana Ostrov 12
3) Kyle Oefelein 9 4) Erin Oefelein 11
6 Etiwanda -SS 4:19.25 4:18.03
1) Vanessa Jones 12 2) Christiana Ekelem 11
3) Mistic Scott 10 4) Tiffany Codilla 12
7 Knight -SS 4:19.24 4:19.43
1) Brittani Larry 9 2) Keloni Marshall 9
3) Nykita Marshall 11 4) Victoria Fluharty 12
8 Davis -SJ 4:26.24 4:20.69
1) Lauren Holtz 12 2) Bailey Gary 10
3) Jordan Banwarth 9 4) Hanna Krovetz 11
Event 224 Women 1600 Sprint Medley Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Santa Rosa -NC 4:16.10 4:13.78
1) McKennan Bertsch 12 2) Joanne Howard 12
3) Sadia Ibrahim 10 4) Darci Whyte 9
2 Arcadia -SS 4:12.44 4:16.59
1) Fiona Chu 11 2) Krystle Thai 12
3) Michelle Fry 12 4) Miranda Stiver 9
3 Marina -SS 4:17.84 4:17.23
1) Heather Simpson 12 2) Julia Robinson 12
3) Autumn Tanaguchi 12 4) Eileen Stressling 9
4 Maria Carrillo -NC 4:18.24 4:18.79
1) Heidi Hirvonen 12 2) Laurel Sheppard 10
3) Jeamaca Dedrick 12 4) Brynna Thigpen 10
5 Los Osos -SS 4:15.00 4:18.87
1) Margaret Wilmot-Francis 12 2) Brianna Wilson 11
3) Tori Bolden 9 4) Shanice Henry 10
6 Great Oak -SS 4:21.79 4:19.29
1) Jade Cummings 10 2) Hailey Strode 9
3) Vianna Amabile 12 4) Megan McClain 12
7 Los Alamitos -SS 4:17.00 4:19.62
1) Jamie Holcomb 11 2) Cheyenne Perez 12
3) Lauren Iris 10 4) Sara VanMarel 11
8 Ventura -SS 4:13.14 4:20.10
1) Kylie Herman 10 2) Delaney Shaw 10
3) Savanna Carlton 12 4) Hannah Kirkagaard 10
9 Inglemoor (WA) 4:17.00 4:37.26
1) Hannah Stevenson 12 2) Melissa Harris 10
3) Erin Allen 12 4) Sarah Nash 11
Event 225 Women 1600 Sprint Medley Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Harvard-Westlake -SS 4:05.64 3:59.75
1) Hilary King 12 2) Lauren Hansson 12
3) Amy Weissenbach 11 4) Cami Chapus 11
2 Mater Dei -SS 4:10.24 4:09.14
1) Gia Trevisan 12 2) Ellexi Snover 12
3) Lupe Medina 10 4) Ashlyn Rambo 9
3 Serra -SS 4:01.17 4:12.02
1) Taisyn Crutchfield 9 2) Deena Pierce 12
3) Megan George 10 4) Kayah Agudo 11
4 Corona -SS 4:10.40 4:12.53
1) Amber Lambert 11 2) Cydney Powell 9
3) Devin Stetson 9 4) Venus Shabgahi 11
5 St. Lucy's -SS 4:11.02 4:14.52
1) Sarah Barnum 12 2) Sarah Pacheco 12
3) Megan Chenoweth 12 4) Marissa Horton 12
6 St. Mary's -NC 4:06.74 4:15.53
1) Carly Schulz 9 2) Trinity Wilson 11
3) Annie Woelffer 12 4) Spencer Moore 9
7 St. Ignatius -CC 4:10.91 4:28.63
1) Skylar Fenton 9 2) Mina Alexis 12
3) Aine' McGovern 10 4) Candy Janachowski 9
8 Xavier College Prep (AZ) 4:29.03
Event 226 Men 4x1600 Meter Relay Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Stockdale -CE 18:10.00 17:59.89
1) Curtis Kelly 11 2) Connor Fisher 10
3) Cameron Miller 11 4) Blake Haney 9
2 Camarillo -SS 18:03.40 18:04.71
1) Adam Lucero 11 2) Esteban Vega 10
3) Cole Couchman 11 4) Joel Gonzalez 10
3 McFarland -CE 18:26.00 18:09.01
1) Erik Garcia 10 2) Jose Monnreal 11
3) Francisco Nava 12 4) Marco' Perez 12
4 Thousand Oaks -SS 18:05.51 18:09.06
1) Tommy Lopez 11 2) Marco Godinez 12
3) Sho Kodera 11 4) Sam Worley 11
5 San Rafael 18:11.51
1) C Bronstein 12 2) J Killion 12
3) Trevor Ehlenbach 4) D Harris 12
6 Valencia (PL) 18:20.00 18:15.63
1) C Aviles 11 2) J Gonzalez 12
3) B Garcia 10 4) B Preciado 11
7 Cathedral -SS 18:32.00 18:16.23
1) Adam Avila 11 2) Cesar Solis 11
3) John Reyes 11 4) Elias Munoz 9
8 El Toro -SS 'B' 18:11.74 18:22.33
1) Ryan Germann 12 2) Tim Bergstrom 12
3) Forrest Parkinen 11 4) Jake Swartz 12
9 Golden Valley -SS 18:23.00 18:27.09
1) Kristian Martinez 11 2) Juan David Garcia 11
3) Nolan Del Valle 10 4) Brendan Tinoco 10
10 Ayala -SS 18:28.20
11 Madera South -CE 18:12.00 18:31.56
1) Ismael Guzman 10 2) Nathan Esparza 11
3) Angel Flores 12 4) Jose Herrera 10
12 Damien -SS 18:32.27
1) Tom Ebiner 11 2)
13 Ventura -SS 18:09.24 18:33.00
1) Edwin Herrera 11 2) Christian Giammichele 11
3) Kieran Giammichele 11 4) Ian Roberts 11
14 Oak Ridge -SJ 18:26.24 18:33.81
1) Benji Xie 12 2) Zach Speno 12
3) Clay McNamee 12 4) Sean McHone 11
15 Cathedral Catholic -SD 18:10.24 18:34.35
1) Tom Valente 12 2) Nick Grubiss 11
3) Patrick Bourke 10 4) Jack Wilson 12
16 Saugus -SS 'B' 18:47.48 18:35.40
1) AJ Yarnall 10 2) Alan Gately 12
3) Kyle Swinehart 11 4) Cody Janson 11
17 Valley View -SS 18:03.00 18:36.56
1) Ben Barragan 12 2) Joseph Miller 10
3) Joseph Jauregui 11 4) Ray Noble 12
18 Poly (LB) - SS 17:45.00 18:37.99
1) Myles Andrews 12 2) Chris Hall 12
3) Miguel Bautista 9 4) Ruben Baerga 12
19 Arcadia -SS 'C' 18:06.24 18:39.43
1) Zachary Charles Marriott 12 2) Benjamin Hsueh 12
3) Mitchell Pratt 10 4) Ryan Rodriguez 12
20 San Lorenzo Valley -CC 18:46.89
1) L MacMillan 11 2) J Hicks 9
3) Nick Hicks 11 4) Cody Johnson
21 Palisades -LA 18:18.00 18:48.27
1) Danny Escalante 12 2) Matthew Hammer 11
3) Drake Johnston 10 4) Grant Stromberg 11
22 Corona -SS 'B' 18:55.87
1) R Fierro 11 2) J Spatter 11
3) D Aguilar 10 4) M Sveinson 12
23 Country Day (La Jolla) -SD 18:14.41 18:56.12
1) Lee Klitzner 12 2) Noah Wolfenzon 11
3) Jake Mack 11 4) Josh Pooley 10
24 Miramonte -NC 18:25.74 18:58.26
1) Matt Stewart 11 2) Adam Roeder 11
3) Tyler Hanson 10 4) Jamie Fehrnstrom 11
25 La Costa Cnyn -SD 18:25.24 19:00.90
1) Darren Fahy 11 2) Evan Adams 12
3) Russell Console 11 4) Eric Causey 10
26 Great Oak -SS 19:02.68
1) Brenden Emery 11 2) K Chamberlain 11
3) Eddie Carrillo 11 4) Kaden Lapham 10
27 Redondo -SS 18:05.39 19:14.17
1) Garrett Klatte 10 2) Evan Malone 10
3) Tyler Caracoza 11 4) Dezhan Bland 12
Event 227 Men 4x1600 Meter Relay Invitational
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Loyola -SS 17:30.00 17:24.38
1) Andrew Bland 11 2) Jared Jones 11
3) Elias Gedyon 12 4) Philip Kostelnik 12
2 Dana Hills -SS 17:48.00 17:25.60
1) Ricardo Campuzano 12 2) Connor Kaddatz 12
3) Lance Capel 11 4) Trevor Lynn 12
3 Trabuco Hills -SS 17:10.24 17:28.79
1) Lyle Palagar 12 2) Brent Ritschel 12
3) Ryan Herson 12 4) Jantzen Oshier 12
4 Arcadia -SS 17:11.24 17:37.23
1) Ammar Moussa 12 2) Sergio Gonzalez 11
3) Ryan Vargas 11 4) Eric Garibay 12
5 St. John Bosco -SS 17:48.54 17:42.17
1) Myles Smith 10 2) Sebastian Cruz 11
3) Matt Gonzalez 12 4) Danny Martinez 11
6 De La Salle -NC 18:30.00 17:51.12
1) Michael Johnson 11 2) Stephan Spangenberg 12
3) Conner Van Meter 11 4) Kyle Williams 12
7 Willow Glen -CC 17:46.00 17:52.81
1) Donald Plazola 12 2) Abel Mogesse 12
3) Joseph Rivera 12 4) Michael McCabe 11
8 Saugus -SS 17:44.08 17:54.93
1) Alex Ruther 12 2) AJ Hebert 12
3) Robert Pion 12 4) Kurt Lutz 12
9 Davis -SJ 17:46.24 17:54.99
1) Trevor Halsted 12 2) Brian De La Mora 12
3) Braeden Van Deynze 12 4) Mac Harvey 12
10 Arcadia -SS 'B' 17:48.24 17:56.76
1) Allen Leung 12 2) Francis Lee 11
3) Charles Shen 11 4) Esmond Wei 12
11 El Toro -SS 17:38.24 17:58.05
1) Spencer Allen 11 2) Juan Gonzalez 10
3) Kevin Durham 11 4) Ryan Germann 12
12 Auburn Riverside (WA) 17:40.00 17:58.51
1) Dylan Brown 12 2) Korey Krotzer 11
3) Nic Lawrence 12 4) Jeff Miles 12
13 Del Campo -SJ 17:48.44 17:59.19
1) Robert Pflasterer 12 2) Tyler Mercado 11
3) Jordan Rushing 11 4) Jack Nevins 12
14 Brea Olinda -SS 18:03.74 18:07.99
1) Max McBride 11 2) Cody Nguyen 11
3) Andrew Daedler 12 4) Mark Svet 12
15 College Park -NC 18:04.12 18:08.72
1) Jeff Bickert 12 2) Parker Marson 9
3) Will Holland 12 4) Anthony Ortolan 12
16 Fountain Valley -SS 17:57.24 18:10.54
1) Jay Bonthius 11 2) Jordan Millington 11
3) Luis Morales 12 4) Alex Sakamoto 10
17 Trabuco Hills -SS 'B' 17:50.24 18:14.65
1) Jared Hazlett 11 2) Matthew Bottomley 12
3) Nicholas Plumb 11 4) Scott Albright 12
18 California -SS 17:51.51 18:16.07
1) A Ramirez 12 2) C Ramirez 10
3) S Bautista 10 4) J Roldan 10
19 King, ML -SS 17:56.24 18:16.76
1) Lane Werley 12 2) Nathan Torres 10
3) Brandon Berz 10 4) Nick Rini 12
20 San Juan Hills -SS 18:05.24 18:17.78
1) Jacob ST Onge 12 2) Matteo Stradiotto 12
3) Brandon Pugh 11 4) Ricardo Medina 11
21 Bellarmine -CC 18:29.24 18:18.06
1) Esteban Valencia 11 2) Charles DeAnda 10
3) Jack Bordoni 11 4) Tony Ferrari 12
22 Westlake -SS 18:11.20 18:19.06
1) Martin Arreola 12 2) Ryan Chu 12
3) Jonathan Miller 12 4) Timmy Snyder 12
23 Davis (UT) 18:01.75 18:22.24
1) Brayden Cromar 10 2) Preston Johnson 10
3) Matt Swanson 12 4) Adam Mathias 12
24 Corona -SS 18:09.04 18:28.42
1) Jimmy Gauger 11 2) Michael Gauger 12
3) Garrett Williams 11 4) Julian Hernandez 11
25 Claremont -SS 18:01.50 18:36.46
1) AK Metoyer 12 2) Colin Domonoske 12
3) Henry Falotico 12 4) Paul Ross 12
26 Amador Valley -NC 18:05.16 18:37.95
1) Sam Aceret 12 2) Connor McCarthy 10
3) Blane Infald 11 4) Jacob Shafi 11
27 San Ramon Valley -NC 17:35.00 18:53.31
1) Matt Devries 10 2) Parker Deuel 11
3) Nicco Baumann 11 4) Ryan Pearce 12
Event 228 Women 3200 Meter Run Open
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Amanda Honn 9 Huntington Bh-SS 11:16.24 10:47.42
2 Aeoleone Bristow 12 Rio Rico (AZ) 11:20.46 10:50.38
3 Kelsey Braithwaite 11 Box Elder (UT) 11:19.00 10:53.30
4 Sarah Paddon 12 St. Margaret's -SS 11:15.29 10:58.55
5 Adrian Etheridge Oak Ridge (TN) 11:02.40
6 Lauren Kraus 10 Maria Carrillo -NC 11:14.44 11:05.45
7 Adriana Olivas 11 Centen (Cor)-SS 11:13.00 11:06.65
8 Olivia Goins 10 Canyon (Ana) -SS 11:17.34 11:07.44
9 Carrie Soholt 12 King, ML -SS 11:16.74 11:09.81
10 Kayla Freeman 12 Greenway (AZ) 11:22.00 11:11.11
11 Hannah Bell 11 Esperanza -SS 11:16.34 11:11.94
12 Kenzie Estes 12 Poly (Riv) -SS 11:13.40 11:12.18
13 Kora Johnson 11 Trabuco Hills -SS 11:14.78 11:16.28
14 Ashley Gray 12 Cedar (UT) 11:25.45 11:16.98
15 Pauline Mandel 11 Great Oak -SS 11:15.27 11:18.92
16 Hannah Kirkagaard 10 Ventura -SS 11:19.44
17 Rebekah Bahra 12 Lutheran (Or)-SS 11:16.96 11:22.33
18 Miranda Kewley 10 Great Oak -SS 11:16.14 11:23.58
19 Annie Marggraff 10 Acalanes -NC 11:17.87 11:24.28
20 Nicaela Hernandez 11 Vista Murrieta -SS 11:17.55 11:32.14
21 Sarah Whybark 12 Glacier Peak (WA) 11:29.55 11:38.75
22 Alexis Messerly 10 Great Oak -SS 11:17.75 11:42.23
23 Hannah Dorman 10 West Valley -NO 11:17.40 11:55.24
24 Josie Brandow 11 Lone Peak (UT) 11:22.13 12:30.94
Event 229 Women 3200 Meter Run Rated
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Mariel Mendoza 11 JW North -SS 11:02.00 10:45.95
2 Xochitl Navarrete 11 Colony -SS 11:04.00 10:48.69
3 Nicole Evans 11 Woodbridge -SS 10:57.38 10:49.90
4 Bronte Golick 12 Capo Valley -SS 11:03.00 10:50.75
5 Jena Pianin 10 Amador Valley -NC 11:04.43 10:51.51
6 Kelli Sugimoto Mira Costa -SS 10:53.26
7 Rachel Atwood 11 Auburn River(WA) 11:02.81 10:56.49
8 Cara Ulizio 10 Redondo -SS 11:05.67 10:57.65
9 Hagen Reedy 10 Buchanan -CE 11:03.39 10:57.95
10 Natasha Strickland 11 Laguna Beach -SS 11:06.40 11:00.25
11 Ariane Gushue 12 Foothill -SS 11:05.79 11:01.96
12 Kelly Ryan 12 Redondo -SS 11:01.00 11:02.44
13 Cassidy Daley 10 Lodi -SJ 10:56.53 11:03.90
14 Berenice Penaloza 12 Eisenhower (WA) 11:06.35 11:03.94
15 Sarah Baker 12 Bakersfield -CE 11:11.56 11:04.42
16 Morgan Lira 11 Valley Chris-CC 11:08.46 11:05.99
17 Ellie Abrahamson 10 La Costa Cnyn -SD 11:05.00 11:06.14
18 Kayla Ferron 10 Redondo -SS 11:05.01 11:07.82
19 Sarah Benson 10 Vista Murrieta -SS 11:11.92 11:10.92
20 Natalie Shields 11 East (UT) 11:00.00 11:15.30
21 Jacquie Adams 10 Foothill -SS 10:58.92 11:17.71
22 Alexis Morabe 11 Great Oak -SS 11:11.34 11:28.75
23 Corissa Storms 12 West Valley -NO 11:08.29 11:49.69
Event 230 Men 3200 Meter Run Open
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Jeff Bastian 12 Glacier Peak (WA) 9:38.59 9:20.97
2 Karson Fronk 12 Great Oak -SS 9:39.60 9:24.91
3 Josh Orosco 11 Buchanan -CE 9:41.28 9:27.18
4 Issac Diosdado 12 Birmingham -LA 9:49.00 9:27.77
5 Josh Thompson 12 Moapa Valley (NV) 9:41.25 9:29.84
6 Jaziel Rodriguez 11 Eisenhower (WA) 9:41.65 9:30.13
7 Dmitri Voytilla 11 Rancho Bernardo -SD 9:39.01 9:30.86
8 Charles Marquardt 11 Loyola -SS 9:38.20 9:31.66
9 Mitchell Kun 11 Sheepshead Bay (NY) 9:38.24 9:31.80
10 Grant Stromberg 11 Palisades -LA 9:38.70 9:33.36
11 Cody Jordan 12 Granite Hills -SS 9:38.72 9:33.68
12 Kyler Fisk 11 Tesoro -SS 9:40.09 9:33.93
13 Preston Johnson 10 Davis (UT) 9:47.81 9:34.35
14 Jake Barber 11 Newport Harbor -SS 9:39.33 9:34.79
15 Alec Borsook 12 Chadwick -SS 9:40.78 9:35.41
16 Sean White 12 Glacier Peak (WA) 9:37.89 9:35.55
17 Yohanness Estifanos 10 Milpitas -CC 9:40.48 9:35.75
18 Ned Trim 11 Loyola -SS 9:39.32 9:36.95
19 Chance Varnardo-Richards 12 Ramona -SD 9:43.16 9:37.09
20 Jeff Miles 12 Auburn River(WA) 9:48.87 9:38.46
21 Ismael Griego 11 Granite Hills -SS 9:38.24 9:39.87
22 Alfred Scott 12 Dos Pueblos -SS 9:40.36 9:41.04
23 Nick Grubiss 11 CathedralCath-SD 9:41.47 9:41.12
24 Ryan Hightower 12 Brea Olinda -SS 9:37.84 9:41.35
25 Forrest Riley 10 Ramona -SD 9:40.32 9:46.51
26 Ryan Maack 12 Desert Vista (AZ) 9:48.23 9:46.96
27 Yeltsen Vasquez 12 Birmingham -LA 9:55.00 9:54.99
28 Nic Lawrence 12 Auburn River(WA) 9:47.58 9:57.23
29 Nick Hicks 11 San LorenzoV-CC 9:43.19 10:00.41
30 Keefe Hanson 12 Auburn River(WA) 9:54.02 10:02.45
31 Abel Mogesse 12 Willow Glen -CC 9:39.19 10:05.07
Event 231 Men 3200 Meter Run Rated
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Kevin Barnard 12 Buchanan -CE 9:35.40 9:12.91
2 Parker Schuh 12 Mountain View -CC 9:27.74 9:13.27
3 Pierce Murphy 12 Island (HI) 9:30.00 9:14.09
4 Cameron Trinh 12 Skyline -OK 8:58.32 9:18.13
5 Will Botta 11 The Bishop's -SD 9:29.13 9:19.08
6 Billy Gaudreau 11 St. Margaret's -SS 9:27.48 9:19.39
7 Trevor Henson 12 Paloma Valley -SS 9:25.24 9:20.04
8 Cameron Miller 11 Stockdale -CE 9:37.77 9:20.24
9 Bryan Crook 12 Mountain View -CC 9:35.30 9:20.39
10 Geoff Bogan 12 Rancho Bernardo -SD 9:30.55 9:20.67
11 Tom Ebiner 11 Damien -SS 9:32.78 9:23.91
12 John Paul Wolpert 11 Walla Walla (WA) 9:28.75 9:24.59
13 Cameron Barela 12 Mission Hills -SD 9:26.55 9:27.28
14 Anthony Girolamo 12 Rancho Bernardo -SD 9:32.22 9:27.65
15 Brandon Perry 12 Beckman -SS 9:29.86 9:27.93
16 Juan Rodriguez 12 El Rancho -SS 9:31.00 9:29.90
17 Robert Pflasterer 12 Del Campo -SJ 9:33.75 9:30.31
18 Tyre Hines 12 Etiwanda -SS 9:27.00 9:34.85
19 Alejandro Valencia 12 Rio Rico (AZ) 9:31.79 9:35.44
20 Stephen Hunter 12 St. John Bosco -SS 9:35.79 9:36.78
21 Brandon Price 10 St. Margaret's -SS 9:35.33 9:37.87
22 Eddie Carrillo 11 Great Oak -SS 9:35.77 9:42.08
23 Erik Garcia 10 McFarland -CE 9:32.00 9:44.76
24 Harrison Sones 12 Brentwood -SS 9:34.88 9:46.05
25 Jack Nevins 12 Del Campo -SJ 9:34.19 9:50.11
26 Juan David Garcia 11 Golden Valley -SS 9:29.67 9:53.90
27 German Silva 12 Eisenhower (WA) 9:35.51 9:57.01
28 Lance Capel 11 Dana Hills -SS 9:30.00 10:03.11
29 Ruben Baerga 12 Poly (LB) - SS 9:37.69 10:11.36
30 Anthony Lobasso 12 Servite -SS 9:37.71 10:15.28
-- Mizrael Mendez 12 Birmingham -LA 9:23.00 DNF
Event 232 Women 4x1600 Meter Relay Seeded
========================================================================
School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Xavier College Prep (AZ) 'B' 21:40.24 21:34.06
1) McKenna Gaffney 10 2) Quincie Glimcher 10
3) Savannah Gaffney 9 4) Shelby Brown 9
2 Vista -SD 21:37.24 21:37.78
1) Ashley Cope 9 2) Courtney Corradetti 11
3) Jenna Hansink 10 4) Annie Taylor 12
3 Arcadia -SS 21:54.24 21:41.83
1) Veronica Yamane 9 2) Alejandra Quintero 11
3) Naomi Wilcox 11 4) Joyce Liao 11
4 Capo Valley -SS 22:14.00 21:48.10
1) Abby Schafer 12 2) Chelsea Ernst 12
3) Caitie Naasz 9 4) Bronte Golick 12
5 Crescenta Valley -SS 22:08.63 21:49.55
1) Cali King 10 2) Anneke Kakebeen 12
3) Brooke Moultrie 11 4) Claudia Pham 12
6 Granite Hills -SS 22:22.58 21:51.30
1) Chelsea Bennis 10 2) Katie Deimling 9
3) Morgan Lacey 11 4) Grace McManus 11
7 Saugus -SS 'B' 21:51.77
1) K Huntington 10 2) E McCarty 11
3) Jessica McCall 11 4) L Nelson 11
8 Redlands -SS 22:02.99 21:54.33
1) Justine Jacobs 10 2) Abigail Daniels 9
3) Lauren Zabaleta 10 4) Megan Crowley 12
9 San Juan Hills -SS 21:35.24 21:54.80
1) Chelsea Kruthers 11 2) Madison D'Ornellas 12
3) Katie Ott 11 4) Olivia Lowe 11
10 Davis (UT) 22:07.00 21:56.28
1) Tessa Brown 12 2) Abby Frodsham 12
3) Madi Holt 12 4) Becca Albrechtsen 11
11 Warren -SS 21:20.24 22:00.74
1) Karina Sanchez 12 2) Danielle Rodriguez 11
3) Melissa Quintero 11 4) Lali Avila 10
12 Foothill -SS 22:10.24 22:01.33
1) Mikaela Garduno 9 2) Alison Mattias 9
3) Jessica Selby 10 4) Dominique Lee 9
13 Bonita Vista -SD 22:05.24 22:01.98
1) Sofia Garcia 12 2) Cristina Hernandez 12
3) Maria Johnson 10 4) Raelene DeArmas 10
14 Harvard-Westlake -SS 22:10.24 22:02.82
1) Yasmin Moreno 10 2) Monica Nimmagadda 9
3) Lizzy Thomas 9 4) Elle Wilson 10
15 Rancho Cucamng -SS 22:00.24 22:02.89
1) Amanda Berg 12 2) Carolina Guzman 11
3) Casey Barahona 10 4) Kiana Matthews 9
16 Lakewood (WA) 22:06.27 22:03.22
1) Kelsey Anderson 12 2) Rachel Cundy 11
3) Rachel Sowards 9 4) Chelsea Stokes 12
17 Vista Murrieta -SS 21:45.00 22:05.50
1) Maria Hurtado 11 2) Nicaela Hernandez 11
3) Brooke McCandless 12 4) Sarah Benson 10
18 Clovis East -CE 22:23.00 22:07.17
1) Sammy Ikuma 9 2) Brittany Laygo 10
3) Courtney Sharar 11 4) Miranda Rodarte 10
19 Arroyo Grande -SS 21:53.70 22:08.69
1) Hannah Stevens 11 2) Emily Johnston 11
3) Amanda Trecartin 12 4) Natalie Hagler 11
20 El Toro -SS 22:16.24 22:11.99
1) Camila Turati 9 2) Taylor Romine 10
3) Amberly Bark 9 4) Devin Walpert 12
21 Buchanan -CE 'B' 22:14.24 22:12.32
1) Penny Pounce 9 2) Justice Hinjosa 9
3) Katherine Holm 10 4) Sandra Navarro 12
22 Xavier College Prep (AZ) 'C' 22:05.00 22:12.89
1) Margaret Brennan 10 2) Laura Orlie 9
3) Julianne Vice 9 4) Allison Maio 11
23 Poly (LB) - SS 22:24.24 22:15.84
1) Janice Lane 9 2) Rachel Pavey 12
3) Jessica Gonzales 9 4) Fatima Sorto 11
24 Palos Verdes -SS 22:26.53 22:16.02
1) Kylie Butler 10 2) Mady Decker 9
3) Michelle Kagei 10 4) Sierra Ponthiier 9
25 San Ramon Valley -NC 22:00.00 22:16.24
1) Kelly Nordine 12 2) Montana Baumann 11
3) Marissa Lee 11 4) Lauren Connelly 11
26 Knight -SS 22:10.00 22:18.55
1) Victoria Fluharty 12 2) Victoria Ortega 12
3) Emma Ramirez 12 4) Jacqueline Bowman 12
27 Stockdale -CE 22:18.00 22:32.41
1) Ashley Bell 11 2) Torie Blackmon 10
3) Carolyn Haney 12 4) Michelle Mayerholtz 9
28 Amador Valley -NC 21:54.02 22:34.34
1) Jena Pianin 10 2) Paige Lommerin 11
3) Katie Girvan 11 4) Kelly Parsons 11
29 Simi Valley -SS 'B' 22:13.00 22:34.69
1) Chelsea Feller 12 2) Amanda Miller 12
3) Lauren DuCasse 10 4) Rachel Vinas 10
Event 234 Men Discus Throw EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Hunter Naisbitt 12 Syracuse (UT) 163-11 165-04
FOUL 151-06 161-07 165-04 FOUL FOUL
2 Matt Sepulveda 12 Paso Robles -SS 158-03 161-08
151-04 FOUL 156-05 FOUL 160-01 161-08
3 Jeff Fuentes 11 Central -CE 151-00 161-03
147-06 FOUL 159-08 153-05 FOUL 161-03
3 Hector Alarcon 12 Mountain View -SS 158-04 161-03
155-02 FOUL 145-06 161-03 153-09 145-06
5 Nick Budincich 11 Loyola -SS 150-05 158-03
149-11 FOUL 158-03 FOUL FOUL 157-04
6 Eric Beilke 10 Ventura -SS 151-08 155-03
149-08 FOUL 155-03 142-00 132-11 139-07
7 Richie Casas 12 North Monterey -CC 154-03 153-00
149-07 FOUL 124-06 153-00 137-10 FOUL
8 Daniel Jones 12 El Modena -SS 155-08 152-01
FOUL 152-01 FOUL 148-01 145-02 139-10
9 Albert Hughes 12 Pacifica (GG) -SS 155-10 150-10
148-03 150-10 FOUL 142-08 FOUL 143-01
10 Dorian Dawson 12 St. John Bosco -SS 152-03 148-04
136-08 139-11 148-04
11 Tarec Lemmons 12 Bonita -SS 164-00 145-11
145-11 FOUL FOUL
12 Harry Lehauli 12 Paramount -SS 151-03 143-05
131-00 FOUL 143-05
13 Garrett Weinreich 11 Arroyo Grande -SS 152-11 142-03
142-03 FOUL FOUL
14 Sapule Ta'amilo 11 Vista Murrieta -SS 152-00 141-10
FOUL 141-03 141-10
15 Eder Pulido 10 Shafter -CE 150-08 140-09
133-08 FOUL 140-09
16 Eddie Zuniga 12 Central -CE 156-00 139-06
FOUL 139-06 130-09
17 Christian Orduno 12 Bishop Amat -SS 154-05 105-06
105-06 FOUL FOUL
Event 235 Men Pole Vault EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Everett Hateley 12 Loyola -SS 14-00.00 15-03.00
2 Colin Barber 11 San Ramon Vl-NC 14-06.00 14-09.00
3 Aidan Foster 11 Desert Vista (AZ) 14-00.00 J14-09.00
4 Thomas Gunderson 11 Torrance -SS 14-00.00 14-03.00
5 Neehar Thakhor 12 Cerritos - SS 14-03.00 J14-03.00
6 Philip Hanley 12 Thousand Oaks -SS 14-00.00 J14-03.00
7 Cooper Montano 11 Servite -SS 14-00.00 13-09.00
8 Julien Okey 12 Tesoro -SS 14-06.00 J13-09.00
9 Paul Vozzo 12 Oaks Christian -SS 14-00.00 J13-09.00
10 Fritz Howser 11 Newport Harbor -SS 14-00.00 J13-09.00
11 Robert Ruiz 11 Valhalla -SD 14-00.00 13-03.00
12 Zach Porteous 12 Newport Harbor -SS 14-00.00 J13-03.00
13 Alexander Law 10 Otay Ranch -SD 14-00.00 J13-03.00
14 Tyler Frank 12 Santa Margarita -SS 13-07.00 12-09.00
-- Keith Messinger 11 Dana Hills -SS 14-00.00 NH
Event 236 Women Pole Vault EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Nicole Falkenstein 11 Buchanan -CE 10-06.00 11-04.00
2 Renee Greene 11 Mater Dei -SS 11-00.00 11-01.00
3 Jamie Greenberg Palisades -LA 10-07.00 10-07.00
4 Keren Hendel 10 Westmont -CC 10-06.00 J10-07.00
5 Madison Mills 11 Bishop Manogue (NV) 10-08.00 J10-07.00
6 Merritt Ten Hope 12 Desert Vista (AZ) 10-06.00 J10-07.00
7 Haley Dipressi 12 Quartz Hill -SS 10-06.00 J10-07.00
8 Kelly McCormick 12 Dana Hills -SS 10-10.00 10-01.00
9 Karen Snapper 11 Edison -SS 11-02.00 J10-01.00
10 Emily Ginter 11 St. Joseph (SM) -SS 10-06.00 J10-01.00
10 Taylor Bernhard 12 West Covina -SS 11-00.00 J10-01.00
10 Emily Soley 12 Westmont -CC 10-06.00 J10-01.00
12 Chesley Eklem 11 Walnut -SS 10-06.00 J9-07.00
13 Andrea Mersino 12 Clovis East -CE 10-06.00 J9-01.00
13 Julie Johnson 10 Mater Dei -SS 10-06.00 J9-01.00
15 Diana Diep 11 O'Connor (AZ) 10-06.00 J9-01.00
16 Sara Greene 11 Mater Dei -SS 10-06.00 J8-07.00
16 Tess Arthur 10 Mater Dei -SS 10-06.00 J8-07.00
Event 237 Women Shot Put EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Sheraton Jones 10 Canyon (Ana) -SS 36-09.00 38-10.00
36-11 37-03 38-10 36-00 36-05.50 35-01.75
2 Brielle Rowe 11 Mountain View -CC 36-09.00 38-08.75
35-02 FOUL FOUL 35-07.75 38-08.75 FOUL
3 Pamela Makenesi 12 Katella -SS 37-05.00 38-06.00
FOUL FOUL 37-03.25 38-06 38-04.50 34-01
4 Terra Steadman 12 Leigh -CC 36-01.00 37-10.00
36-01.50 35-11 37-10 37-02 36-11.50 35-04.50
5 Danielle Zirbel 11 Saugus -SS 37-08.50 36-08.00
36-05.50 36-08 35-04.75 32-01 36-02.50 33-01.25
6 Jessica Weise 12 King, ML -SS 37-01.00 36-07.00
33-02.75 32-06.75 36-01.25 33-10 35-08 36-07
7 Ashley Donohoe 10 Huntington Bh-SS 38-02.00 35-04.00
33-03 34-10 35-01 35-04 34-07 FOUL
8 Melepone Makanesi 11 Katella -SS 36-01.00 33-03.75
FOUL 32-09.75 33-03 33-03.75 29-05 33-00
9 Rachel Szeyller 11 Santa Ynez -SS 36-04.00 33-02.50
32-07 33-02.50 32-06 32-04 31-00 31-10
10 Shaqwonne Carter 11 Paramount -SS 36-01.00 32-10.50
FOUL 29-04 32-10.50
11 Baxter Alexis 11 Hercules -NC 36-03.00 32-09.00
29-09.75 FOUL 32-09
12 Mia Ogundipe-Tillman 12 Peninsula -SS 37-00.00 31-10.00
FOUL 31-10 30-09
13 Jessica Flores 12 Clovis West -CE 38-02.50 29-03.50
29-03.50 FOUL FOUL
Event 238 Men Long Jump EE
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Wesley Gray 12 Benson (OR) 21-06.50 30-01.50 -0.6
19-07(1.0) 18-10(2.1) 30-01.50(-0.6)
2 Marquis Roberts 12 Otay Ranch -SD 21-10.00 22-07.75 2.1
FOUL(-1.1) FOUL(0.4) 21-04.50(1.8) FOUL(2.9) 22-07.75(2.1) 21-10(3.0)
3 Josh Gordon 11 Liberty (WA) 22-04.50 22-07.00 1.5
22-07(1.5) 22-06.25(0.8) FOUL(0.7) 22-03.75(2.6) 21-10.50(3.1) 21-09(2.6)
4 Ethan Horsey 12 Bakersfield -CE 22-05.00 22-02.75 3.1
20-07.25(1.6) 22-02.75(3.1) 19-09.50(2.5) 21-04.50(0.9) 21-05.50(2.4) 20-10(3.1)
5 Walter Jones 10 Redlands -SS 22-00.00 22-01.25 3.2
21-10.25(0.4) 21-03(3.4) 21-04(1.8) FOUL(2.4) 22-01.25(3.2) 20-05.50(1.7)
6 Michael Lowder 12 Tehachapi -CE 22-07.00 22-00.50 2.2
FOUL(3.3) FOUL(3.3) 22-00.50(2.2) FOUL(3.2) 20-01.75(2.4) FOUL(1.3)
7 Jarek Hilgers 10 Desert Vista (AZ) 21-07.00 21-11.50 2.6
20-03.75(0.4) 21-00(-0.3) 21-04.50(2.0) 21-07(1.3) 20-11(2.1) 21-11.50(2.6)
8 Marcus Eggleston Dorsey-LA 21-08.00 21-11.00 2.9
21-05.25(2.3) FOUL(0.5) 20-07.50(0.8) 21-02.50(2.4) 21-11(2.9) 20-11.25(2.0)
9 Cole Sawyer Los Alamitos -SS 22-00.00 21-09.75 0.5
21-09.75(0.5) FOUL(2.3) FOUL(2.5) 16-05.75(1.1) FOUL(2.0) FOUL(3.0)
10 Robert Hall 12 Mt. Miguel -SD 22-01.50 20-10.75 3.5
20-07.50(1.0) 20-10.75(3.5) 20-03.25(2.1) 20-00.75(1.5) 20-08.25(3.7) 20-00.75(1.7)
11 Tyson Bullock 12 Davis (UT) 22-00.00 20-09.25 0.4
20-04.50(0.7) 20-09.25(0.4) 20-07.50(0.5)
12 Cory Serfoss 12 Syracuse (UT) 21-11.00 20-09.00 3.0
20-04(-0.1) 20-09(3.0) 20-04.75(1.4)
12 Jarrett Gonzales 11 Damien -SS 22-04.00 20-09.00 2.3
20-01.75(2.0) 18-05(1.7) 20-09(2.3)
12 Michael Harris 11 Monrovia -SS 22-02.00 20-09.00 1.1
FOUL(0.5) FOUL(2.7) 20-09(1.1)
15 BJ Arceneaux 12 Kentwood (WA) 21-09.50 20-01.00 0.6
18-11.50(0.7) 19-07.25(-0.1) 20-01(0.6)
16 Breland Victor 11 Redlands -SS 22-01.00 19-11.75 4.0
FOUL(-0.1) 19-11.75(4.0) 19-08.25(2.2)
17 Andre Scott 12 Lakewood (WA) 22-04.00 19-09.50 -0.3
19-09.50(-0.3) 19-09(2.2) 16-10.75(1.4)
18 Blake Gray 11 Poly (LB) - SS 21-11.00 18-10.50 1.4
18-08.75(1.6) 17-01.25(1.3) 18-10.50(1.4)
19 Victor Bolden 10 Los Osos -SS 21-11.00 18-10.00 0.3
18-10(0.3) 18-06.50(-1.0) 16-05.25(0.9)
-- Amritpal Singh 12 Independence -CE 22-05.00 FOUL
FOUL(1.8) FOUL(3.9) FOUL(2.0)
-- Edmund Baker 12 Desert Vista (AZ) 21-09.00 FOUL
FOUL(0.3) FOUL(0.8) FOUL(0.2)
Event 239 Women Triple Jump EE
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Annalise Bachman 11 Oaks Christian -SS 35-09.75 36-07.00 0.1
FOUL(0.1) 36-07(0.1) FOUL(0.8) 35-04(1.6) 36-06(2.3) PASS
2 Sarah Barnum 12 St. Lucy's -SS 36-07.50 36-05.00 0.7
36-05(0.7) 36-04.75(2.0) FOUL(1.9) 33-10(1.1) 35-07(2.6) 35-08.75(3.4)
3 Tiffini Stone 11 Canyon (CC) -SS 35-01.00 35-11.75 2.6
35-00.50(1.2) 35-08(1.7) 34-10.75(2.3) 35-11.75(2.6) 35-06(2.7) FOUL(3.0)
4 Michaela Schaeffer 10 Edison -SS 35-07.00 35-10.50 2.5
33-07(-0.9) 33-10.50(2.0) 34-08.75(0.6) 35-03.50(1.2) 35-01.50(1.3) 35-10.50(2.5)
5 Ngoze Agwuenu 12 Ayala -SS 34-10.00 35-10.25 1.5
FOUL(0.5) FOUL(1.1) 35-10.25(1.5) 33-10.50(3.9) FOUL(2.8) 35-03.50(1.4)
6 Ta'lor Wilburn 12 Merrill West -SJ 35-00.00 35-07.50 2.7
34-11.25(1.9) 34-11(1.7) 34-10.75(1.7) 33-09.50(1.6) 34-03.50(1.7) 35-07.50(2.7)
7 Emily Sanchez 11 Covina -SS 34-11.00 35-02.75 3.4
33-03.75(1.7) 34-10.50(1.1) 34-03.50(1.9) 33-06.50(2.6) 34-07.25(2.5) 35-02.75(3.4)
8 Tannisha Smith Summit -SS 37-04.00 35-02.50 1.6
35-02.50(1.6) 34-11.75(1.9) 34-00(2.8) 34-09.75(1.8) FOUL(1.4) FOUL(3.3)
9 Tyler Hardge Summit -SS 36-05.00 35-01.00 2.9
FOUL(1.1) 34-04.25(0.6) 34-02.50(1.4) 35-01(2.9) 33-07.75(0.4) 34-02.50(2.6)
10 Kayla Phillips 10 St. Mary's -SS 35-07.00 34-02.75 0.3
33-04(1.1) 34-02.75(0.3) 34-00.25(+0.0)
11 Giovanna Dan Downey -SS 35-07.00 34-01.75 4.0
3-10(-0.3) 34-01.75(4.0) FOUL(+0.0)
12 Dejanna Hill 12 James Logan -NC 35-02.00 34-00.50 1.2
FOUL(1.7) FOUL(0.9) 34-00.50(1.2)
13 Hannah Wilson 11 Fallbrook -SD 35-04.00 33-11.50 1.1
FOUL(1.4) 33-11.50(1.1) FOUL(1.5)
14 Ellen Sandin 12 Dos Pueblos -SS 34-11.00 33-11.25 2.6
FOUL(0.8) 32-01.25(0.6) 33-11.25(2.6)
15 Taylr Keating 10 Trabuco Hills -SS 35-01.00 33-09.00 2.0
33-09(2.0) 33-08.50(0.8) 33-03.50(2.3)
16 Jasmine Stevens 12 Steele Canyon -SD 35-06.00 33-06.50 2.2
32-02(0.6) 33-03(2.3) 33-06.50(2.2)
17 Hannah Lopez 10 Birmingham -LA 34-10.00 33-01.00 +0.0
33-01(+0.0) FOUL(0.1) 32-07(0.3)
18 Meredith Bell 12 Thousand Oaks -SS 36-00.00 32-09.50 +0.0
32-09.50(+0.0) 31-06.50(1.2) 32-07(1.6)
19 Tori Myers 11 Poly (LB) - SS 36-02.00 32-08.25 +0.0
32-08.25(+0.0) FOUL(1.9) FOUL(2.2)
20 Anna Guo 10 Pullman (WA) 36-09.00 32-04.00 2.8
FOUL(2.6) FOUL(2.1) 32-04(2.8)
20 Michelle Hong 11 Vista Murrieta -SS 34-10.50 32-04.00 1.9
32-00.50(0.3) 32-02.50(+0.0) 32-04(1.9)
Event 240 Women High Jump EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Jesse Boom 12 Valley Chris-SS 5-02.00 5-03.00
2 Caroline Parsons 12 Los Alamitos -SS 5-02.00 5-01.00
3 Niah Simmons 11 Buchanan -CE 5-04.00 J5-01.00
4 McKennan Bertsch 12 Santa Rosa -NC 5-02.50 J5-01.00
5 Karsen Sper 11 Thousand Oaks -SS 5-02.00 J5-01.00
6 Morgan Wilcox 11 Tesoro -SS 5-02.00 J5-01.00
6 Sheyanne Williams 12 Los Osos -SS 5-02.00 J4-11.00
6 Emily Tomich 12 Beckman -SS 5-02.00 J4-11.00
8 Tiffany Lupien 11 Silverado -SS 5-02.00 J4-11.00
9 Drew Drysdale 12 Huntington Bh-SS 5-06.00 J4-11.00
9 Paige Waymire 10 Arroyo Grande -SS 5-02.00 J4-11.00
11 Jenna Nordschow 12 Ayala -SS 5-02.00 J4-11.00
12 Siale Vaitohi Salem Hills (UT) 5-02.00 J4-09.00
13 Sarah Dunaway 9 Vista Murrieta -SS 5-02.00 4-09.00
-- Danielle Geiger 10 Santa Margarita -SS 5-02.00 NH
Event 241 Men High Jump EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Taylor Smith 10 Buchanan -CE 6-04.00 6-05.00
2 Bradford Reller 12 Galt -SJ 6-04.00 J6-05.00
2 Billy Eng 12 Heritage -SS 6-04.00 J6-05.00
4 Evan Bartlik 11 Ridgewood (NJ) 6-04.00 6-03.00
5 Paul Logan 12 Palisades -LA 6-04.00 J6-03.00
6 Rohjon Brett 11 Silverado -SS 6-04.00 J6-03.00
7 Josh Gordon 11 Liberty (WA) 6-05.00 J6-03.00
8 Larry Roberson 12 Granite Hills -SS 6-04.00 J6-03.00
9 Andrew Mcdonald 11 O'Connor (AZ) 6-04.00 6-01.00
9 LJ Moore 10 Central -CE 6-04.00 6-01.00
9 Darien Washington 11 Lutheran (Or)-SS 6-04.00 6-01.00
12 Alex Duarte 12 Pacifica (GG) -SS 6-04.00 J6-01.00
12 Austin Hazel 11 Mater Dei -SS 6-04.00 J6-01.00
12 Ahmed Mahmood 12 El Segundo -SS 6-04.00 J6-01.00
Event 242 Men Shot Put EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Eddie Zuniga 12 Central -CE 52-06.00 52-09.00
52-09 FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL
2 Ramos Moises 12 Coachella Vl-SS 52-02.00 52-06.00
49-05.50 52-06 49-09 46-04.75 51-10.50 51-09
3 Dorian Dawson 12 St. John Bosco -SS 50-05.00 50-07.25
50-07.25 49-03.50 41-10.25 FOUL FOUL 49-07.75
4 Riley Pendergast 12 Desert Vista (AZ) 52-01.00 50-05.50
49-06 47-09 50-05.50 44-06.25 49-09 42-11
5 Corey Whitaker 11 Vista Murrieta -SS 50-10.50 50-04.75
47-11.50 47-02 FOUL 50-04.75 45-11.50 49-04
6 Jonathan Bajet 12 Otay Ranch -SD 51-01.00 50-03.00
49-00 50-03 48-01 FOUL 45-02.50 FOUL
7 Josh Anderson 11 Notre Dame (SO) -SS 50-06.00 49-05.00
45-09.75 49-05 47-00 48-05 47-06 48-10.75
8 Jose Guerra 12 Bellflower -SS 51-06.50 49-04.00
49-04 42-09.50 47-09 48-04.75 47-03.25 46-00.50
9 Garrett Bradley 12 Rancho Verde -SS 50-05.00 48-10.00
48-04.25 48-08.50 48-08.50 48-10 48-00 48-01.50
10 Daniel Jones 12 El Modena -SS 51-09.00 47-08.00
47-04.50 47-04.50 47-08
11 Eddie Beurlein 12 O'Connor (AZ) 51-05.00 47-01.50
45-09.50 45-08 47-01.50
12 Jerremy Jackson 12 Paramount -SS 50-05.00 44-10.75
44-07.50 44-10.75 FOUL
13 Hector Alarcon 12 Mountain View -SS 53-06.75 42-10.00
42-10 FOUL PASS
Event 243 Women Discus Throw EE
========================================================================
Name Year School Seed Finals
========================================================================
Finals
1 Suzie Cubias 11 La Sierra -SS 112-02 130-11
124-09 130-11 127-00 FOUL 118-08 FOUL
2 Anna Valsynko 12 Arroyo Grande -SS 121-09 126-02
FOUL 126-02 FOUL 125-01 FOUL 122-09
3 Heather Hawes 12 Nipomo -SS 126-07 122-06
122-06 FOUL 117-09 FOUL FOUL 117-04
4 Lai Lupeamanu 12 Riverton (UT) 121-00 119-11
112-06 119-11 117-06 FOUL 112-07 108-07
5 Jessica Flores 12 Clovis West -CE 110-00 119-01
96-09 119-01 FOUL 105-06 112-05 FOUL
6 Franceline Almanza 11 Bishop Amat -SS 113-04 117-08
117-08 95-06 105-09 112-02 110-04 10-03
6 Sierra Senio 10 La Sierra -SS 110-06 117-08
FOUL 77-02 106-06 117-08 113-07 106-02
8 Ruth Jimenez 11 Paramount -SS 113-03 109-07
98-00 100-03 109-07 FOUL 100-01 FOUL
9 Megan Hirano 11 Saugus -SS 110-06 106-05
106-05 FOUL 94-11 FOUL FOUL 96-07
10 Katelynn Homb 10 Ventura -SS 112-05 106-04
101-05 FOUL 106-04
11 Sonachi Agina 11 Sanger -CE 110-00 101-09
FOUL FOUL 101-09
12 Samantha Straley 11 Poly (Riv) -SS 114-11 101-00
101-00 99-09 92-06
13 Dana Hosley 12 San Diego -SD 124-01 100-10
FOUL FOUL 100-10
14 Bridget Devaney 11 San Luis Obispo -SS 115-07 100-02
100-02 FOUL FOUL
-- Ashley Donohoe 10 Huntington Bh-SS 118-07 FOUL
FOUL FOUL FOUL
Event 244 Women Long Jump EE
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Tiffini Stone 11 Canyon (CC) -SS 18-01.00 18-02.00 NWI
16-06.50(0.9) 16-09.50(2.0) 18-00(2.5) 17-04(NWI) 17-10(NWI) 18-02(NWI)
2 Hannah Wilson 11 Fallbrook -SD 17-02.50 17-02.50 0.8
16-08(2.8) 16-04.50(2.3) 17-02.50(0.8) 16-06.50(NWI) FOUL FOUL
3 Sharessa Archie 11 Clovis North -CE 17-08.50 17-01.50 NWI
16-08.50(0.9) 17-01(2.2) 15-07(1.1) 17-01.50(NWI) FOUL FOUL
4 Bailey Turk 11 Santa Margarita -SS 17-00.25 17-01.00 2.3
16-06(1.9) 16-06(1.6) 17-01(2.3) 16-08(NWI) 16-06.50(NWI) 16-09(NWI)
5 Abriana Conklin 9 San Juan Hills -SS 16-10.75 16-11.00 3.9
16-09(3.0) 16-11(3.9) 15-04(1.6) 16-06.50(NWI) 15-05(NWI) 15-11(NWI)
6 Madisen Richards 9 Simi Valley -SS 16-11.25 J16-11.00 2.9
16-01.50(3.0) 16-11(2.9) 15-09.50(1.9) 15-07(NWI) 16-00(NWI) FOUL
7 Akia Armstrong 10 Roosevelt -SS 17-00.00 16-10.00 2.9
16-05(1.4) 16-10(2.9) 16-09(1.9) 16-07.50(NWI) 15-10(NWI) FOUL
8 Tatiana Coleman 12 St. Mary's -SS 17-02.00 16-09.00 1.2
FOUL(2.7) 16-09(1.2) FOUL(1.1) FOUL FOUL FOUL
9 Tannisha Smith Summit -SS 17-04.00 16-08.50 1.2
15-05(1.7) FOUL(1.6) 16-08.50(1.2) 16-06(NWI) 15-08(NWI) 15-09.50(NWI)
10 Brook Hardge Summit -SS 17-10.00 16-08.00 2.0
16-03(0.9) 16-08(2.0) 16-03(0.8)
11 Brea Buchanan 12 Ayala -SS 17-08.00 16-07.50 1.0
16-07.50(1.0) 14-08(2.1) 15-10(1.4)
12 Alex Gaines Mission Viejo -SS 17-06.00 16-07.00 1.7
16-06.50(1.6) 16-02(2.1) 16-07(1.7)
13 Joslyn Barnes 12 North Torrance -SS 17-05.00 16-04.50 0.8
FOUL(1.8) 16-03(2.6) 16-04.50(0.8)
14 Michelle Hong 11 Vista Murrieta -SS 17-02.00 16-02.50 2.8
16-02.50(2.8) 15-08.50(3.0) 15-05(0.9)
15 Corina Conley 12 Benson (OR) 17-03.50 16-02.00 1.4
16-01(2.3) FOUL(2.0) 16-02(1.4)
16 Anna Guo 10 Pullman (WA) 17-09.50 16-00.00 1.6
FOUL(1.2) 16-00(1.6) 16-00(1.1)
17 Karlaina Gipson 12 Antelope -SJ 17-03.00 15-11.50 2.9
15-08.50(3.0) 15-11.50(2.9) 15-05(1.7)
18 Hayley Greep 11 Arcadia -SS 17-02.50 15-09.50 2.0
15-05(2.6) 15-04.50(3.2) 15-09.50(2.0)
18 Monique Van 10 Steele Canyon -SD 16-11.00 15-09.50 1.7
FOUL(3.2) 15-05.50(2.5) 15-09.50(1.7)
20 Melanie Speech 11 Lowell -SF 17-11.00 15-04.00 1.7
15-04(1.7) 14-05(1.2) 14-09(0.8)
Event 245 Men Triple Jump EE
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Jabre Millon 12 Bonita -SS 44-02.50 46-03.75 2.6
43-02.75(3.2) 46-03.75(2.6) PASS 43-08(1.4) 44-06.50(1.7) FOUL(1.8)
2 John Park 12 Granite Bay -SJ 44-10.00 45-03.50 2.5
45-03.50(2.5) 43-04(3.5) 43-00(1.3) 43-08.50(1.7) FOUL(1.7) 42-01.50(1.6)
3 Oreluwa Adegoke 12 Los Osos -SS 44-02.50 44-04.75 1.9
42-05(2.0) 44-04.75(1.9) 43-03.50(0.9) 42-02(2.3) 41-03.75(1.7) 43-08.75(1.6)
4 Walter Jones 10 Redlands -SS 43-06.00 43-10.50 3.6
43-10.50(3.6) 42-09(2.8) 40-11.50(2.3) 43-02(2.4) 43-02.50(1.4) 42-11.50(2.2)
5 Thomas Clanton Steele Canyon -SD 44-08.50 43-08.00 2.0
43-08(2.0) FOUL(1.9) FOUL(1.5) FOUL(2.3) FOUL(2.4) FOUL(2.8)
6 Evan Bartlik 11 Ridgewood (NJ) 43-05.00 43-07.00 2.9
43-02.50(2.9) 43-01.25(1.9) 40-02(1.7) 43-07(2.9) 42-10(1.4) 42-01.25(1.6)
7 Joshua Caiquo 11 Los Alamitos -SS 45-00.00 43-06.00 2.3
FOUL(1.9) 42-07.75(2.6) 42-08.25(1.4) 43-06(2.3) 42-06.25(1.6) FOUL(1.9)
8 Sean Nang 12 South Pasadena -SS 43-07.25 43-05.50 3.1
FOUL(2.5) 43-05.50(3.1) 41-04(2.2) 42-08(1.9) 42-01.50(1.5) FOUL(2.2)
9 Deven Thompson 10 Covina -SS 43-06.00 43-00.00 3.2
43-00(3.2) 42-02.50(1.9) 41-02(2.4) 39-03.50(2.2) 39-11(1.9) PASS
10 Jameel Erving Summit -SS 43-08.00 42-04.00 1.5
39-01.50(2.9) 42-03.25(3.5) 42-04(1.5)
11 Alexander Simpson 10 University City -SD 44-00.00 41-09.50 1.9
40-03.75(3.1) FOUL(3.1) 41-09.50(1.9)
12 Mikhail Yanagacio 12 Milpitas -CC 43-06.00 41-07.50 1.7
FOUL(2.4) 41-07.50(1.7) FOUL(2.4)
13 Regis Bula Dorsey-LA 43-02.00 41-01.50 2.9
41-01.50(2.9) 39-08.50(2.6) 39-03.25(2.0)
14 Marcus Eggleston Dorsey-LA 43-08.00 40-04.50 2.0
40-01.50(3.8) 40-04.50(2.0) 38-11(2.2)
15 Brandon Radlinger 11 Servite -SS 43-07.00 40-03.50 2.1
FOUL(3.4) 40-03.50(2.1) 39-00(2.0)
16 Kyle Goodenough 11 Damien -SS 44-05.50 39-01.50 1.8
FOUL(2.1) FOUL(3.6) 39-01.50(1.8)
-- Andre Scott 12 Lakewood (WA) 43-01.00 FOUL
FOUL(2.5) FOUL(1.0) FOUL(1.3)
-- Ben Davis 12 Castro Valley -NC 43-10.00 FOUL
FOUL(1.6) FOUL(2.3) FOUL(1.6)